Long-term-value

Trvalá hodnota je prodejní výstavou nejen současného šperku probíhající v termínu od 26.11. Do 26.1. V galerii Glassimo (Elišky Krásnohorské 3, Praha 1)

Na první pohled by se mohlo zdát, že samotná výstava je jakousi nesourodou skrumáží zdánlivě nesouvisejících předmětů. Opak je pravdou – šperky, nábytek obrazy i samotnou instalaci propojuje právě téma hledání pomyslných nosičů trvalé hodnoty v moderním světě.

Každý z autorů toto téma, které propojuje minulost a současnost s pomyslným odkazem do budoucnosti, naplňuje jiným způsobem a tak výstava nabízí širokou škálu úhlů pohledu na otázku: Co je nebo může být symboly trvalé hodnoty. Samotný koncept výstavy předkládá návštěvníkům tuto otázku . Recyklace a drahé materiály ač stojí na opačných koncích spektra jsou pak vlastně na jedné misce pomyslných vah oproti trendovosti a módě, která zasahuje do všech výtvarných disciplín… Na samotném divákovi je pak zhodnotit co je pro něj naplněním sousloví trvalá hodnota. Instalace je záměrně z velké části tvořena knihami, které byly určeny pražskými městskými knihovnami k likvidaci – tedy cestě do spalovny. Kniha jako medium uchování informace je tak v tomto případě  jakýmsi nosičem pomyslné otázky co naplňuje výraz „trvalá hodnota“.

Vystavující:

Anton Vadovič (aka Echtkovář), Lucie Houdková, Tereza Čermáková, Milan Nováček (aka Nomio), Jana Jahodová, Krištof Strejc, Helena Todd, Lucie Zemanová, Tomáš Procházka, Dorota Branná, Lenka Šváchová (aka 27jewelry), 2D3D, Paletky, Prousek exklusive lightning

Instalace:

Vendulka Prchalová (aka PR.VE)

Speciální poděkování:

Městská Pražská knihovna, Prousek exklusive lihtning

 

 

Foto: Anna Pleslová Photography